Aromaterapie, Dotek přírody

Aromaterapie a zmírnění nervozity

Napětí, stres a nervozita jsou reakce těla na vnější negativní vlivy. Můžou být vyvolány mnoha nepříznivými vlivy jak například obava ze ztráty zaměstnání, partnerské neshody, vysoká hlučnost a další. Pokud […]

Napětí, stres a nervozita jsou reakce těla na vnější negativní vlivy. Můžou být vyvolány mnoha nepříznivými vlivy jak například obava ze ztráty zaměstnání, partnerské neshody, vysoká hlučnost a další. Pokud dochází k trvalému působení stresové situace, tělo se adaptuje na daný stav. Navenek vypadá vše normálně, ale imunitní systém se vyčerpává a dochází k trvalému neklidu a nervozitě.

Nervozitu charakterizuje celkově stísněný pocit, neklid, napjatost, podrážděnost, sklony k prudkým reakcím v chování vůči okolí, tiky a cukání.

Jestliže je tento stav dlouhodobý, tělo se s ním nedokáže vyrovnat a následuje fyzické onemocnění zahrnující různé projevy jako kožní alergie, dušnost, různé bolesti, infarkt.

Aby tato situace nenastala máme k dispozice účinné, ale jemné prostředky přírodní harmonizace.

V takovém případě je velice rozumné použít prostředky aromaterapie.

IMG_0069

Levandule

  1. Nejlepším, co pro své tělo můžete udělat jsou pravidelné aromaterapeutické masáže celého těla, při nichž se dostanete do stavu naprostého uvolnění. Vhodně je můžete doplnit i vlastní automasáží, kterou můžete provádět denně.
  2. Večerní koupel s uklidňujícími oleji má silné relaxační účinky, a dojde-li k uvolnění těla před spaním, pak se ve spánku zmobilizují vlastní regenerační schopnosti.
  3. Přes den můžete používat uklidňující vůně a vůně, které zvyšují sebevědomí ve formě osobního parfému nebo bytového parfému, který rozprašujete v místnostech, kde pobýváte.
Meduňka

Meduňka

Vhodné éterické oleje při nervozitě: heřmánek římský, růže marocká i stolistá, neroli, šalvěj, jasmín, levandule, růžové dřevo, vetyver, cedr, cypřiš, lemongras, mandarinka, meduňka, verbena, pomeranč, kananga.

Přínosné jsou i oleje stimulující nadledvinky jako je rozmarýna a pelargonie.