Masáže, Wellness

Bambusová masáž

Bambusová masáž Jedná se o starobylou terapii, jejíž kořeny sahají do medicíny staré Číny. Toto ošetření v současné době získává na popularitě v lázních a wellness hotelech. Tato technika se […]

Bambusová masáž


Jedná se o starobylou terapii, jejíž kořeny sahají do medicíny staré Číny.
Toto ošetření v současné době získává na popularitě v lázních a wellness hotelech.

Tato technika se řídí obecnými zásadami masáže a podobně jako u klasické masáže podporuje krevní oběh, lymfatický systém a celkovou detoxikaci.

Bamboo massage

Bambusová masáž – Daniela Krynková

Při tomto ošetření těla  se  používají duté bambusové hole, které můžou být zahřáté, případně mají pokojovou teplotu společně s kvalitním bambusovým olejem, který se nanáší na tělo. Nástrojem samotné masáže pak nejsou ruce maséra, ale právě bambusové hole, které nahrazují terapeutovy ruce a ten je schopen poskytnout hlubší, pevnější masáž. Hůl je držena terapeutem a převaluje se přes masírované svaly stejnými tahy, směrem a postupem, který se používá u klasické masáže prováděné rukama. Sval se pak hněte a protahuje a to napomáhá k hlubšímu uvolňování svalového napětí. Současně se podporuje pohyb lymfy. Při silnějším tlaku na bambusovou tyč vznikne hlubší masáž na sval a větší prokrvení svalu. Bambusová masáž má relaxační a uklidňující účinky, a mimo jiné působí skvěle při celulitidě.

Mezi kontraindikace patří především křečové žíly, onkologická onemocnění a problémy se srdcem a vysokým krevním tlakem.

Bambusová masáž je velice příjemná, vhodná pro muže i ženy.