Kundaliní jóga

Jedenáct měsíčních center

Tajemství ženských vnitřních emocí Je to dobře známý jev, že fungování ženského těla je úzce svázáno s cykly Měsíce.  V porovnání se Sluncem je Měsíc více proměnlivý. Ženský reprodukční systém, menstruační […]

Tajemství ženských vnitřních emocí

Je to dobře známý jev, že fungování ženského těla je úzce svázáno s cykly Měsíce.  V porovnání se Sluncem je Měsíc více proměnlivý. Ženský reprodukční systém, menstruační cyklus a s ním související emocionální nálady, se mění spolu s měsíčními fázemi. Po tisíce let ale jogíni věděli, že spojení mezi ženou a měsícem je hlubší a složitější, než se může na první pohled jevit.

Podle dávných jógových učení, mají ženy něco, co je známo jako měsíční centra (pro přesnost – je jich 11). Tato měsíční centra jsou úzce spojena se specifickými částmi těla. Jak se měsíc pohybuje, mění se i vliv těchto měsíčních center na její chování, psychiku a emoce, na vnímání a zpracovávání světa kolem ní. Každého dva a půl dne se žena se stěhuje do nového Měsíčního centra. Jak se změní dané Měsíční centrum, mění se i její emocionální nastavení. Důležité je, že nic netrvá věčně, ani ty nejlepší, ale ani ty nejhorší fáze. S vyváženými centry má žena vyvážené emoce. Měsíční centra mají svůj pozitivní aspekt a když jsou nevyvážená, tak i svůj negativní aspekt – jistou nerovnováhu.

Jedenáct Měsíčních center a jejich základní vlastnosti a pozitivní charakteristika.

Vlasová linie – jasnost, stabilita, nic s ní nehne
Tváře – nepředvídatelnost, nemá téměř žádnou kontrolu
Rty – efektivní komunikace
Ušní lalůčky – inteligence, etika, hodně diskutuje a přehodnocuje
Vzadu na krku – romantika
Prsa – soucit, potřeba dávat
Bod středu – jeden z nejdůležitějších, jinak jsou emoce nevyvážené a žena je nejistá, dává stabilitu.
Vnitřní stehna – stabilita, pevnost ve svém poznání, chybí spontánnost
Obočí – snění, stavění vzdušných zámků
Klitoris – hovorná, stejně jako ve fázi rtů, ale větší potřeba bavit se a setkávat se (netýká se jen opačného pohlaví).
Vagína – hloubka, sdílení, klid, spojení se sebou.

V nauce kundalinijógy existuje mnoho nástrojů pro poznání a vyvážení jednotlivých center. Budeme se je učit na škole Adi Šakti, která začíná na podzim tohoto roku v Hradci Králové. Budeme pracovat s těmito měsíčními centry, budeme meditovat, cvičit, učit se naslouchat své intuici, naučíme se být v ženské energii a společnosti. Změny ve vašem  životě budou významné a přínosné!!!

Adi šakti.

gyan mudra

Yogi Bhajan řekl, že ženy potřebují určitý čas na uvolnění od svých, rodin, práce a každodenního života proto, aby se mohly znovu spojit s sebou, zrelaxovat, posílit a načerpat novou energii. Zdůraznil, že velká část tohoto uzdravení pochází z pouhého bytí a sdílení s jinými ženami.

Již letos o prázdninách můžete okusit energii Adi Šakti na letním ženském setkání.

Více na: www.KundaliniJoga.net