Jóga, Reiki, Relaxace, Semináře, Shiatsu

Jóga a trek na Krétě s Bělou a Laurou

 31. 8. – 7. 9. 2013 VELKÉ REIKI PŘEKVAPENÍ Tento týden naplníme jógou a výlety na jednom z nejkrásnějších a nejklidnějších míst krétských Bílých hor (Lefka Ori). Budeme bydlet ve […]

 31. 8. – 7. 9. 2013 VELKÉ REIKI PŘEKVAPENÍ

Tento týden naplníme jógou a výlety na jednom z nejkrásnějších a nejklidnějších míst krétských Bílých hor (Lefka Ori). Budeme bydlet ve vesnici Agios Ioannis Sfakion – vesnici s patnácti obyvateli v nadmořské výšce 800 m, na konci plošiny Anopoli, a také na konci cesty, kde vládu přebírá Příroda. Západně od vesnice jsou soutěsky Eliyas a Samaria, nad ní se majestátně tyčí Bílé hory a pod ní se rozprostírá modrý horizont Lybijského moře. Treky jsou dost náročné, proto není pobyt vhodný pro děti.

Rytmus každodenních jógových praxí proložíme procházkami a treky do hor, jeskyní a na přímořské pláže, to vše na „místech síly“, která  přetékají energií a jsou téměř nedotčena lidmi. Každý den nás čeká procházka/trek na jiné místo, včetně mnohých koupání v moři. Dny „zakulatíme“ dechovými a meditativními cvičeními, která harmonizují už jen tím, že nám připomínají i hlubší a „skutečnější“ možnosti lidské zkušenosti.

Poznámka: Jógová praxe bude každý den uzpůsobena momentálnímu tělesnému stavu v souvislosti s předešlým nebo nadcházejícím trekem, takže nám bude opravdu energii dávat a ne nás unavovat.

 

Praktické rady a doplňující informace:

Jóga se bude cvičit každé ráno. V některé dny budou do programu přirozeně zařazeny dechové, kontemplační, relaxační a meditační praxe.

Hotel je plně vybaven dekami a dalšími potřebnými věcmi. Není potřeba si sebou brát spacák, leda byste chtěli někdy spát venku (budeme docela blízko obloze a hvězdy jsou tam opravdu úchvatné). Vezměte si sebou jógamatku, pohodlné oblečení a případně lehký sarong, pokud se chcete zachumlat během meditací.

Přestože treky a procházky jsou zamýšleny v lehkém a méně náročném tempu, měli byste být dostatečně fit na horskou turistiku. Stezky v těchto nadmořských výškách jsou často s kameny, proto je NUTNÉ mít sebou dobré boty, ideálně i pohorky s dobrou podrážkou.

Sebou si vezměte lehký batůžek, do kterého si na trek můžete dát svačinu, vodu a další osobní věci. Na noc a do jeskyně se hodí čelovka (baterka není pro pohyb v jeskyni moc vhodná) a na procházky láhev na vodu (alespoň litrová nebo dvě menší). Budeme ubytovaní v nadmořské výšce 800 m a můžeme jít níž, ale také výš. Je potřeba mít sebou fleecovou mikinu nebo větrovku a také samozřejmě plavky.

z Kréty

z Kréty

 

Cena:

Cena celého pobytu je 400 EUR bez výletu na vrcholek Pachnes nebo 450 EUR včetně výletu na Pachnes, na který je trochu dražší transfer. Pokud preferujete pobyt levnější, můžete se odhlásit z výletu na Pachnes (ale je to trochu škoda…) a cena celého pobytu pak činí 400 EUR.

 

Cena zahrnuje:

– ubytování na sedm nocí

– všechna jídla od večeře první den po snídani osmý den. Jíst budeme dokonalé vegetariánské dobroty kuchařky Anny, která je vyhlášená i mezi místními. Obědvat budeme lehkou horskou stravu (místní sýr, místní chléb, místní rajčata, olivy apod…), které si na výpravy budeme nosit s sebou.

– služby horské průvodkyně

– všechna jógová cvičení a praxe

– všechny transfery v „oficiálním“ programu

 

Cena nezahrnuje:

– nápoje

– případné transfery na pláž mimo běžný program

– letenku

– dopravu do a z hotelu z letiště (hromadný mikrobus vychází cca 25 euro jedna cesta/osoba, tedy z i na letiště cca 50 euro – je to levnější a mnohem pohodlnější než se sám složitě dostávat autobusy a taxíky, nebo si pronajímat auto)

 

Informace o letence: Nejvýhodnější jsou na www.smartwings.com a kdo chce využít společného transferu, měl by letět Praha-Hania v sobotu brzy ráno a zpátky večerní let v sobotu Herakleion-Praha. Zkoušely jsme koupit hromadné letenky, ale vycházely za dvojnásobnou cenu než koupené samostatně.

VELKÉ REIKI PŘEKVAPENÍ
Mám radost: Mirek Bláha, Honza Pletánek a Milan Krynek se chystají na dovolenou na Krétě zrovna v době, kdy bude probíhat akce s Laurou a Bělou „Jóga a trek na Krétě 2“ . Pánové souhlasili s tím, že by nás přijeli na závěr pobytu 6. a 7. 9. navštívit do horského údolí, což by účastníkům jógové akce poskytlo dost vzácnou příležitost:
Milan, Honza a Mirek na Krétě (2012)

Milan, Honza a Mirek na Krétě (2012)

– Nechat se zasvětit do REIKI I jedněmi z nejlepších českých Reiki mistrů uprostřed nádherné krétské přírody
– Osobní a individuální léčení a harmonizace každého z účastníků, dle potřeby a přání podle toho, které techniky se jim budou zamlouvat a zajímat je k vyzkoušení. Léčení lze provádět na úrovni čistě tělesné (např. chiropraxe) i na hluboce netělesných. To vše po týdnu jógových praxí, treků v horách a koupání v moři, tedy v přijímajícím vyladění.
– Vedená meditace
– Individuální shiatsu (Jan Pletánek)
– Bude-li zájem, qiqong, taiči…
Velký Mistr Reiki Vladimír Bláha
Byl iniciován prezidentem asociace Reiki a přírodního léčení Velkým Mistrem Reiki Zigmundem Baranem v Polsku v roce 2000. Pracuje pouze s nepolární energií. Vedené meditace s Mirkem jsou inspirující odpovědí pro ty, kdo nevědí, co dělat, když „nic nedělají“. Má kamarádka Elena to po prvním sezení s Mirkem zmoudřele shrnula: „Jo takhle…!“
–       Reiki iniciace
– Harmonizace imunitního systému
– Harmonizace čaker
Jan Pletánek
Honzova shiatsu a shintai ošetření jsou naprosto bezkonkurenční (takový „výkřik“ si troufám prohlásit jen na základě osobní zkušenosti). Nyní i Reiki iniciace a harmonizace.
– Shiatsu, shintai (bezdotykové shiatsu)
–       Reiki iniciace a harmonizace
– Fyzioterapie
– Taijiquan
– Qigong
Milan Krynek
Šestnáct let se věnuje Reiki, a to jak iniciacím, tak harmonizacím. Kromě toho je i cvičitel Nordic walkingu. (Neřekl by to sám o sobě na tomto místě, tak to řeknu já: Moc hezky maluje!)
– Reiki
– rekonektivní léčení
– Dornova metoda a Breussova masáž

Přihlášky a informace: belayoga(zavináč)gmail.com, laura(zavináč)ashtangajoga.cz, 

777 157 382

Podrobněji: www.belayoga.cz