Meditace

Meditace na světlo

Meditujte na světlo ČÍM víc meditujete na světlo, tím víc budete překvapeni, jak se ve vás začíná cosi otevírat, jako se otevírá pupen a stává se květem. Meditace na světlo […]

Meditujte na světlo

ČÍM víc meditujete na světlo, tím víc budete překvapeni, jak se ve vás začíná cosi otevírat, jako se otevírá pupen a stává se květem. Meditace na světlo je jednou z nejstarších meditací. Po všechny věky se ve všech zemích a ve všech náboženstvích tato meditace zdůrazňovala, protože když meditujete na světlo, něco ve vás se stává pupenem, který otevírá své lístky. Právě meditace na světlo vytváří prostor pro toto otevření. Vyberte si tedy tuto meditaci. Kdykoli máte čas, zavřete oči a vizualizujte světlo. Kdykoli uvidíte světlo, nalaďte se na něj. Nechoďte kolem něj bez zájmu. Uctívejte jej. Může to být východ Slunce, může to být jen svíčka v místnosti, ale vzývejte světlo a získáte mnoho. Být vyladěný na světlo přináší velké požehnání.

vonná tyčinka

vonná tyčinka

MEDITUJTE na oblohu

, a kdykoli máte čas, lehněte si na zem; dívejte se na oblohu. At‘ je to vaše kontemplace. Chcete-li se modlit, modlete se k obloze. Chcete-li meditovat, meditujte na oblohu, někdy s otevřenými očima, jindy se zavřenýma. Protože i obloha je ve vás; je stejně velká uvnitř, jako vně. Stojíme uprostřed mezi vnitřním a vnějším nebem, a obě jsou přesně vyvážená. Stejně jako je nekonečné vnější nebe, je nekonečné I vnitřní. Stojíme na křižovatce, každá z cest vede k rozplynutí. A toto jsou dvě cesty, vedoucí k rozplynutí. Rozplynete-li se ve vnějším nebi, je to modlitba, rozplynete-li se ve vnitřním nebi, je to meditace, ale konečný důsledek je tentýž, rozplynuli jste se. Tyto obě nebesa jsou jen jedno. Jsou dvě jen proto, že jste vy, že jste dělicí čarou. Když zmizíte, zmizí i dělicí čára, vně je uvnitř a uvnitř je vně.

Z knihy: Oranžová kniha, Osho