Meditace, Reiki

Pravidelná meditace.

Pravidelná  meditační praxe jednoduchým, ale významným způsobem ovlivňuje vaši schopnost účinně pracovat s ReiKi. Meditace vám může pomoci zlepšit vaši koncentraci, zvýšit vibrace a tím zesílit schopnosti předávat „kvalitnější energii“. […]

Pravidelná  meditační

praxe jednoduchým, ale významným způsobem ovlivňuje vaši schopnost účinně pracovat s ReiKi. Meditace vám může pomoci zlepšit vaši koncentraci, zvýšit vibrace a tím zesílit schopnosti předávat „kvalitnější energii“. Meditace vám také významným způsobem pomůže doplnit energii do vašeho energetického systému a tím pozitivně ovlivnit zdraví. Udržování vysoké a vyrovnané hladiny životní síly,  je  jedním z předpokladů pro celkové zdraví. Lze toho dosáhnout v praxi různými technikami, které mohou nastolit rovnováhu mezi tělem a duší. Patří sem například jóga, TaiJi, Qigong, Tantrjóga, Kundaliníjóga nebo ReiKi. Ve všech výše uvedených systémech je meditace předpokladem úspěšného zvládnutí a rozvoje.

Jedna z nejjednodušších ale účinných Reiki meditací  zahrnuje následující kroky:

1.Tiše seďte se zavřenýma očima v pohodlné pozici nebo vzpřímeně na židli nebo v křesle (páteř by měla být rovná). Ruce složte před pupkem, levou položte do pravé a spojte palce (Dhajána mudra)*
2.Napojte se k energii Reiki prostě myšlenkou, nebo tím, že použijete symbol  dálkového léčení.
4.Můžete intuitivně použít i další symboly.
5.Několikrát se nadechněte vydechněte a představte si že se s vydechnutím rozpouštíte do prostoru okolo vás. Dále ponechte meditaci volný průběh.
6.Po dokončení, ještě chvíli relaxujte.

meditace

Dhajána mudra

*V Japonsku je tato mudra spojena s Dainichi Nyorai (Velké Slunce/Světlo/Velký Zářící ). Na většině znázornění meditujícího Buddhy je tato mudra (pozice rukou). Obě ruce jsou v klíně,  levá ruka spočívá v pravé, s dlaněmi nahoru a  palce tvoří kruh. Tato mudra symbolizuje Buddhu ve stavu meditace.

Milan Krynek, KurzyReiki.cz

Obrázek:Daisho in Temple, Miyajima, Japan, Freedom II Andres