Reiki

Iniciace – zavěcení v ReiKi

Iniciace – zasvěcení. Základním prostředkem zasvěcení do Reiki jsou iniciace. Je to získání síly k uzdravování a k výkonu jiných energetických činností. Veškerá práce v Reiki se řídí hlavní zásadou […]

Iniciace zasvěcení.

Základním prostředkem zasvěcení do Reiki jsou iniciace. Je to získání síly k uzdravování a k výkonu jiných energetických činností. Veškerá práce v Reiki se řídí hlavní zásadou – předávání bezpodmínečné lásky. Energii je možné předávat pouze tehdy, jestli s tím osoba, které dáváme energii, souhlasí. Pracujeme s ní tak, aby pomohla těm, kteří si to přejí. Chráníme svobodnou vůli jiných, ctíme svobodu názoru a vyznání.

Iniciace je též doladění těla fyzického a éterického k vlnění energie Reiki. Je to speciální rituál, vycházející ze znalostí o působení energií. Využívá se energetické tělo člověka, které se skládá z energetických center /nazývané čakry/ , kterými do těla vchází a vychází energie.

Zasvěcení se provádí postupně a vychází z dříve provedených iniciací v jednotlivých stupních.

Milan Krynek, KurzyReiki.cz
Valdimír Bláha, oReiki.cz

 


Fotografie autora

Milan Krynek

Milan Krynek je mistr ReiKi učitel. Praktikuje reiki, kterou v praxi používá již 16 let. Věnuje se terapeutické práci, nápravným technikám pohybového systému a vyučuje meditace. Zajímá se o filozofii, historii a mystiku. Preferuje zdravý přístup k životu, má rád pohyb v přírodě, Nordic walking a vysokohorskou turistiku. Rád čte, dívá se na dobré filmy a chodí do přírody. Ve volných chvílích maluje obrazy technikou olej-kasein.