Meditace, Reiki

Meditace a ReiKi.

Meditace a ReiKi. Meditace a reiki jsou nerozlučně spjaty. Bez meditace a cvičení se nebudete rychle zlepšovat v práci s reiki. Již Dr. Mikao Usui učil své studenty od prvního stupně Reiki, […]

Meditace a ReiKi.

Meditace a reiki jsou nerozlučně spjaty. Bez meditace a cvičení se nebudete rychle zlepšovat v práci s reiki. Již Dr. Mikao Usui učil své studenty od prvního stupně Reiki, tedy začátečníky meditaci Gassho.  Gassho znamená „dvě ruce setkávají.“ Usui vedl studenty k tomu, aby své ruce uvedli do polohy Gassho každý den ráno a večer. Gassho učí umění zklidnění mysli a pomáhá začátečníkům v meditaci. Tato technika je jednoduchá, složíte své ruce před srdečním centrem, tak aby vzduch, který vydechujete, lehce ovíval špičky vašich prstů. Během této meditace se nadechujte nosem a vydechujte ústy. Dýchejte klidně, jemně a pravidelně. Jazyk přitiskněte na horní patro při nádechu a při výdechu o spodní. Zavřete oči, seďte na židli nebo podlaze, ale páteř má být rovná.

Tato meditační technika je podrobně popsána v knize „Velká kniha Reiki“.

Milan Krynek, KurzyReiki.cz

 


Fotografie autora

Milan Krynek

Milan Krynek je mistr ReiKi učitel. Praktikuje reiki, kterou v praxi používá již 16 let. Věnuje se terapeutické práci, nápravným technikám pohybového systému a vyučuje meditace. Zajímá se o filozofii, historii a mystiku. Preferuje zdravý přístup k životu, má rád pohyb v přírodě, Nordic walking a vysokohorskou turistiku. Rád čte, dívá se na dobré filmy a chodí do přírody. Ve volných chvílích maluje obrazy technikou olej-kasein.