Lexikon ReiKi, Reiki

Slovník ReiKi

Lexikon Reiki Lexikon bude pravidelně doplňován. Děkujeme vám za pochopení. Hawayo Hiromi Takata – (narozena 24. prosince, 1900 zemřela 11.12.1980), Japnonka druhé generace narozená v Hanamaulu , na Hawaii , […]

Lexikon Reiki

Lexikon bude pravidelně doplňován. Děkujeme vám za pochopení.

Hawayo Hiromi Takata

– (narozena 24. prosince, 1900 zemřela 11.12.1980), Japnonka druhé generace narozená v Hanamaulu , na Hawaii , pomohla přenést duchovní praxi Reiki do západního  světa. Jako Nisei plynule hovořila japonsky a znala japonskou kulturu i zvyky Aneričanů.Byla vhodná pro toto poslání a její příspěvky v této oblasti jsou široce uznávány. Takata, však  také zůstává zdrojem polemik v komunitě Reiki, protože za výuku pod jejím vedením si údajně nechávala platit příliš vysoké částky.

 

Hawayo Takata a Chujiro Hayashi r. 1938.

Hawayo Takata a Chujiro Hayashi r. 1938.

Chujiro Hayashi

–  (林忠 Hayashi Čudžiro), narozen15 září 1880 – zemřel 11. května 1940)

Hayashi byl námořní důstojník a lékař a pomocí Reiki léčil své pacienty. Začal studovat u Usuiho v roce 1925. V letech 1930 a 1931, Hayashi provedl významné změny v systému Usui a přejmenoval ho Hayashi Reiki Kenkyū-kai .
Hayashiho   systém zdůrazňuje fyzické uzdravení a učí jednoduché soubory technik Reiki. Hlavním příspěvkem Hayashiho je soubor pevných pozic rukou pro léčení; Usui upřednostňoval více mystickou a duchovní cestu.
Hayashi nejdříve léčil a potom i také učil Hawayo Takatu a pomohl jí přenést Reiki na Havaj. Hayashi je Usuiho žák a druhý velmistr historie Reiki. V roce 1940, Hayashi provedl seppuku, než aby narukoval do armády v době války.

 

Jikiden ReiKi
– tradiční japponská reiki.Jikiden znamená „přímo předaná“, protože Tadao Yamaguchi byl iniciován svojí matkou Chiyoko.  Paní Yamaguchi byla žákyní Dr.Chujiro Hayashi. Pro  Jikiden Reiki je charakteristická její jednoduchost.
„Jikiden Reiki není dotčena bohatstvím západních myšlenek“
Frank Arjava Petter

Kurama
–  (鞍马 Kurama-jama ) je hora severozápadně od města Kjóto . Je místem kde se „zrodila“ ReiKi.
Hora je také známá jako místo kde se „zrodilo“ umění celostního léčení s názvem ReiKi . Na počátku 19.století  (někteří říkají, že v roce 1914, jiní říkají 1922), zakladatel Reiki, Mikao Usui , meditoval po dobu 21 dnů na této hoře a obdržel sílu Reiki. Mikao Usui meditoval v blízkosti vrcholu hory v místě zvaném Osugi Gongen. Pod velkým posvátným stromem.

Mikao Usui
– (臼井瓮男), narozen 15. srpna 1865, zemřel 9 března 1926, Usui Mikao byl znovu objevitel formy duchovní praxe známé jako Reiki, která se používá jako doplňková léčba k léčbě fyzické, emocionální, a duševních.
Podle nápisu na jeho pamětním kameni, Usui učil Reiki více než 2000 lidí, během celého života. Šestnáct z těchto studentů pokračovalo ve vzdělávání, aby dosáhlo úrovně Shinpiden, tato úroveň je ekvivalentní západnímu třetímu mistrovskému stupni. Usui zemřel 09. 3. 1926 na mozkovou mrtvici.

Mikao Usui se svými žáky v roce 1925.Mikao Usui se svými žáky v roce 1925. 2 řada šestý zleva.

Reiju
– v tradiční japonské ReiKi 霊気 znamená zasvěcení, iniciaci. Reiju je vlastně naladění na příjem energie reiki, které adeptovi předává tradičně zasvěcený mistr reiki. První Reiju předával „znovuobjevitel“ reiki dr. Mikao Usui.

ReiKi 霊気
– Slovo ReiKi je používáno k přiblížení (pochopení) učení o práci s jemmněhmotnou energií. Pochází z japonštiny a znamená: Rei – Duch, Boží síla, skutečnost, univerzální (úplná) oddanost (splynutí). Ki – universální energie lásky, která je zdrojem žití. ReiKi je úplná léčivá energie. Žáci Reiki využívají každodenně a ona jim pomáhá chápat a přijímat svět kolem nás a zároveň poznat jejich nitro.
ReiKi slouží především k vlastnímu rozvoji a sebepoznání a následně k pomoci druhým.
Různé zápisy slova ReiKi 霊気

Různé zápisy slova ReiKi 霊気

Milan Krynek, KurzyReiki.cz